Menu

I trè Cummissioni urganichi




Cummissioni Cultura, Lingua è Ambienti

 
Sta cummissioni studiighja capu nanzu di a seduta publica è nant’à cunvucazioni di u so prisidenti, i cartulari chì sò in u so duminiu di cumpetenzi : 
  • A lingua è a cultura corsa
  • U patrimoniu
  • Pulitica di l’audiovisivu è di a stampa
  • L’ambienti
  • A furesta
  • L’incendii
  • U trattamenti di u frazu
  • A ghjistioni di l’energia è di i risorzi in acqua
 
Prisidenti : Lea GAMBOTTI  
Vici Prisidenti : Anna Maria PIFERRINI  
Rappurtatori :  

Membres:  
ANDREOTTI Maria-Francesca 
CHIODI Ange 
CIANCIONI Claire 
GRAZIANI Anna-Maria 
LECA Francesca 
MAROSELLI Thomas 
MUCCHIELLI Dumenicu 
PEYRAUD-LEONETTI Clara 
SERVAS Julien 
THEOLEYRE Jérémy 
BENEDETTI Laura Maria 
MATTEI Laetitia 
de ROCCA SERRA Pierre 
FAZZINI Maxime 
GHERALDI Prescillia 
VERGELLATI Clara 
LUCCIONI Don-Joseph 
 MARTINI Pierre-Ange
 

Cummissioni Suciali, Educazioni è Furmazioni

Sta cummissioni studiighja capu nanzu di a seduta publica è nant’à cunvucazioni di u so prisidenti, i cartulari chì sò in u so duminiu di cumpetenzi :  
 
  • L’educazioni
  • A furmazioni prufissiunali
  • L’insignamentu superiori è a ricerca
  • I sport
  • L’alloghju
  • A lotta contr’à a precarità è u disimpiegu
  • A saluta
  • L’azzioni sanitarii è suciali
 
Prisidenti: Paul SALORT  
Vici Prisidenti : Antoine CAVALLI  
Rappurtatori : Ella FILIPPI  

Membres:  
BATTISTELLI Sonia 
DELOGU Luiggi 
FERRANDI Julia 
GAMBINI Marc-Antoine 
LENZIANI Lucia 
MEYNIEU Marie-Michèle 
PIERI Pasquale 
SAOLI Léa 
ZANI Jean-Paul 
BIAGGI Dumenicu 
BOURNOT Alexya 
MALTESE Guillaume 
TRIMAILLE Coralie 
ANDREANI  Julie 
SERRE Danael 
GIFFON Jean-François 
RICHARD Tony
LEANDRI Liviu 
 

Cummissioni Svilluppu ecunomicu, Trasporti è Affari Auropei

Sta cummissioni studiighja capu nanzu di a seduta publica è nant’à cunvucazioni di u so prisidenti, i cartulari chì sò in u so duminiu di cumpetenzi :  
 
  • L’industria, u cummerciu è l’artisgianatu
  • U turisimu
  • A pulitica di valurizazioni di l’internu
  • I trasporti
  • Telecummunicazioni è tecnulugii novi
  • Affari aurupei è internaziunali
 
 
Prisidenti : Pierre-Joseph PAGANELLI  
Vici Prisidenti : Maria Lucia SANTONI  
Rappurtatori : Camille MARTELLI  

Membres:  
FREY Johanna 
GARBAA Cyril 
LINALE Thomas 
LOVISI Laura-Stella 
PAGANELLI Pierre-Joseph 
PETRI-GUASCO Jean-Georges 
RAFFALLI Pierre-Hilaire 
RINIERI Ilona 
SANTONI Jean-Marie 
TADDEI Laurène 
TURCHI Lily-Marie 
VESPERINI Petru-Antone 
COLONNA Jean 
GABRIELLI Arnaud 
PERETTI Michel 
MUSELLI Pierre-André 
MAESTRACCI  Baptiste 
Della TOMASINA Florian 

              


Nouveau commentaire :


Dans la même rubrique :
< >

Vendredi 17 Mai 2019 - 16:16 A Cummissioni permanenti

   

Prisintazioni | Cumpusizioni | Seduti | Cummissioni | Documenti regulamentarii | Actualités | Ritratti / Filmetti | Spaziu Stampa




Cullettività di Corsica
22, cours Grandval
BP 215
20187 Aiacciu cedex 1

Tel : 04 95 20 25 25
Fax : 04 95 51 64 60
Courriel : contact@isula.corsica