Menu

I trè Cummissioni urganichi





Cummissioni Cultura, Lingua è Ambienti

 
Sta cummissioni studiighja capu nanzu di a seduta publica è nant’à cunvucazioni di u so prisidenti, i cartulari chì sò in u so duminiu di cumpetenzi : 
  • A lingua è a cultura corsa
  • U patrimoniu
  • Pulitica di l’audiovisivu è di a stampa
  • L’ambienti
  • A furesta
  • L’incendii
  • U trattamenti di u frazu
  • A ghjistioni di l’energia è di i risorzi in acqua
 
Prisidenti : Anna Maria PIFERINI   
Vici Prisidenti : Clara  PEYRAUD-LEONETTI 
Rappurtatori :   Emreis ROLLAND 

Membres:   

AGOSTINI Lisa-Maria 
ANZIANI Stella 
ARRIO Lucia
CHIAVERINI Marie 
DI MEGLIO Matteu 
GUARGUALÈ Adrien
HAMON GUIRONNET Eletta 
LEANDRI Livio 
MUNOZ Thomas
NUTI MATTEI Laetitia 
PIANELLI BALISONI Barbara
PIERI Ghjiseppu Maria
TAFANI Chjara 
VILLANOVA Alexia 



 

Cummissioni Suciali, Educazioni è Furmazioni

Sta cummissioni studiighja capu nanzu di a seduta publica è nant’à cunvucazioni di u so prisidenti, i cartulari chì sò in u so duminiu di cumpetenzi :   
 
  • L’educazioni
  • A furmazioni prufissiunali
  • L’insignamentu superiori è a ricerca
  • I sport
  • L’alloghju
  • A lotta contr’à a precarità è u disimpiegu
  • A saluta
  • L’azzioni sanitarii è suciali
 
Prisidenti: Paul SALORT   
Vici Prisidenti : Erick MICELI    
Rappurtatori : Marie STROMBONI 

Membres:  
ALTIERI Christophe
AMADEI Guillaume 
ARRIGHI Ghjuvan Battista 
BISCHOF Alexandra
CADOPPI Lucas 
CASALTA Jean-Philippe 
De PERETTI Morgane
FILIPPI Ella 
FRANCHI GIANNI Paula Maria
MASSIANI Marina
MEYNIEU Marie Michelle 
OTTAVY Maeva 
PERETTI Julien
PIERI Ghjuvan Battista
POLI Emmanuelle
RAFFALI Dominique
REGGETI GIUDICELLI Rachel
TOMASI Camellu
 

Cummissioni Svilluppu ecunomicu, Trasporti è Affari Auropei

Sta cummissioni studiighja capu nanzu di a seduta publica è nant’à cunvucazioni di u so prisidenti, i cartulari chì sò in u so duminiu di cumpetenzi :   
 
  • L’industria, u cummerciu è l’artisgianatu
  • U turisimu
  • A pulitica di valurizazioni di l’internu
  • I trasporti
  • Telecummunicazioni è tecnulugii novi
  • Affari aurupei è internaziunali
 
 
Prisidenti : Maria Lucia SANTONI 
Vici Prisidenti : Pierre-François MARCHIANI 
Rappurtatori : Bartulumeu CANCELIERI 

Membres:   

ANGER FABRI Stella  
BASTIANI Maria 
Camille MARTELLI 
CHERENTI Alexandra 
COLONNA Jean 
DELOGU Luiggi 
FILIDORI Flaviu 
FOGLIA Livia  
GINESTE Francescu 
MARCHIANI Pierre-François   
MARTINETTI Dumenicu Antone 
NICOLAI Mélanie 
PAGANELLI Pierre-Joseph  
PANNETIER Morgane 
PERETTI Michel  
della TOMASINA Florian 
VESPERINI Petru Antone  
ZAGNOLI Pascal

              


Dans la même rubrique :
< >

Jeudi 25 Juillet 2019 - 14:45 U regulamentu internu

Vendredi 17 Mai 2019 - 16:50 Le trombinoscope 2019 -2021

Lundi 14 Janvier 2019 - 17:12 Rejoignez l’Assemblea di a Giuventù !

Prisintazioni | Cumpusizioni | Seduti | Cummissioni | Documenti regulamentarii | Actualités | Ritratti / Filmetti | Spaziu Stampa




Cullettività di Corsica
22, cours Grandval
BP 215
20187 Aiacciu cedex 1

Tel : 04 95 20 25 25
Fax : 04 95 51 64 60
Courriel : contact@isula.corsica