Menu

I trè Cummissioni urganichi





Cummissioni Cultura, Lingua è Ambienti

 
Sta cummissioni studiighja capu nanzu di a seduta publica è nant’à cunvucazioni di u so prisidenti, i cartulari chì sò in u so duminiu di cumpetenzi : 
  • A lingua è a cultura corsa
  • U patrimoniu
  • Pulitica di l’audiovisivu è di a stampa
  • L’ambienti
  • A furesta
  • L’incendii
  • U trattamenti di u frazu
  • A ghjistioni di l’energia è di i risorzi in acqua
 
Prisidenti : Anna Maria PIFERINI   
Vici Prisidenti : Clara  PEYRAUD-LEONETTI 
Rappurtatori :   Emreis ROLLAND 

Membres:   
DI MEGLIO Matteu  
HAMON GUIRONNET Eletta  
ANZIANI Stella  
GUARGUALÈ Adrien 
CHIAVERINI Marie  
AGOSTINI Lisa-Maria  
PIERI Ghjiseppu Maria 
TAFANI Chjara  
MUNOZ Thomas
LEANDRI Livio  
VILLANOVA Alexia  
TOMASI Camellu
PIANELLI BALISONI Barbara 



 

Cummissioni Suciali, Educazioni è Furmazioni

Sta cummissioni studiighja capu nanzu di a seduta publica è nant’à cunvucazioni di u so prisidenti, i cartulari chì sò in u so duminiu di cumpetenzi :   
 
  • L’educazioni
  • A furmazioni prufissiunali
  • L’insignamentu superiori è a ricerca
  • I sport
  • L’alloghju
  • A lotta contr’à a precarità è u disimpiegu
  • A saluta
  • L’azzioni sanitarii è suciali
 
Prisidenti: Paul SALORT   
Vici Prisidenti : Erick MICELI    
Rappurtatori : Marie STROMBONI 

Membres:  
 ARRIGHI Ghjuvan Battista  
OTTAVY Maeva  
PIERI Ghjuvan Battista 
REGGETI GIUDICELLI Rachel 
FILIPPI Ella  
MEYNIEU Marie Michelle  
AMADEI Guillaume  
FRANCHI GIANNI Paula Maria 
ALTIERI Christophe
POLI Emmanuelle 
NUTI MATTEI Laetitia  
RAFFALI Dominique 
BISCHOF Alexandra 
GIFFON Jean-François  
De PERETTI Morgane 
MASSIANI Marina 
PERETTI Julien 
CADOPPI Lucas  
 

Cummissioni Svilluppu ecunomicu, Trasporti è Affari Auropei

Sta cummissioni studiighja capu nanzu di a seduta publica è nant’à cunvucazioni di u so prisidenti, i cartulari chì sò in u so duminiu di cumpetenzi :   
 
  • L’industria, u cummerciu è l’artisgianatu
  • U turisimu
  • A pulitica di valurizazioni di l’internu
  • I trasporti
  • Telecummunicazioni è tecnulugii novi
  • Affari aurupei è internaziunali
 
 
Prisidenti : Maria Lucia SANTONI 
Vici Prisidenti : Pierre-François MARCHIANI 
Rappurtatori : Bartulumeu CANCELIERI 

Membres:   
ANGER FABRI Stella  
MARCHIANI Pierre-François   
Camille MARTELLI 
PAGANELLI Pierre-Joseph  
BASTIANI Maria 
VESPERINI Petru-Antone  
CHERENTI Alexandra 
FOGLIA Livia  
NICOLAI Melanie 
GINESTE Francescu 
COLONNA Jean 
FILIDORI Flaviu 
PERETTI Michel  
DELOGU Luiggi 
ZAGNOLI Pascla 
PANNETIER Morgane 
MARTINETTI Dumenicu Antone 
Della TOMASINA Florian 

              


Dans la même rubrique :
< >

Vendredi 17 Mai 2019 - 16:50 Le trombinoscope 2019 -2021

Lundi 14 Janvier 2019 - 17:12 Rejoignez l’Assemblea di a Giuventù !

Prisintazioni | Cumpusizioni | Seduti | Cummissioni | Documenti regulamentarii | Actualités | Ritratti / Filmetti | Spaziu Stampa




Cullettività di Corsica
22, cours Grandval
BP 215
20187 Aiacciu cedex 1

Tel : 04 95 20 25 25
Fax : 04 95 51 64 60
Courriel : contact@isula.corsica