Menu

I trè Cummissioni urganichi





Cummissioni Cultura, Lingua è Ambienti

 

Sta cummissioni studiighja capu nanzu di a seduta publica è nant’à cunvucazioni di u so prisidenti, i cartulari chì sò in u so duminiu di cumpetenzi : 
  • A lingua è a cultura corsa
  • U patrimoniu
  • Pulitica di l’audiovisivu è di a stampa
  • L’ambienti
  • A furesta
  • L’incendii
  • U trattamenti di u frazu
  • A ghjistioni di l’energia è di i risorzi in acqua
 
Prisidenti : ARABI-BATTINI Elea
Vici Prisidenti : BALDOCCHI Lesia
Rappurtatori : MORAZZANI Jean-Laurent
 
Membres :  
BECHERIGUI Samir
BIANCUCCI Dominique
BISCHOFF Alexandra
BIZZARI Lisandru
BONAVITA Marine
CARROLAGGI Lisandru
DEGIOVANNI Angelique
FAZI François Joseph
Marc-Antoine FEDERICI 
JURECZEK Agnulu-Francescu
Lisandru LABAN GIULIANI 
LUCCHINI Jean-Pierre
MARCHIANI Pierre-François
MARIETTI Anne-Laure
MUSSO Leria
Lisa SALINI 
SALVA Thibaud
SOLINAS Arthur
 

Cummissioni Suciali, Educazioni è Furmazioni

 

Sta cummissioni studiighja capu nanzu di a seduta publica è nant’à cunvucazioni di u so prisidenti, i cartulari chì sò in u so duminiu di cumpetenzi :  
  • L’educazioni
  • A furmazioni prufissiunali
  • L’insignamentu superiori è a ricerca
  • I sport
  • L’alloghju
  • A lotta contr’à a precarità è u disimpiegu
  • A saluta
  • L’azzioni sanitarii è suciali
 
Prisidenti : MICELI Erick
Vici Prisidenti : STROMBONI Marie
Rappurtatori : MARIANI Mathieu


Membres:  
BOSSART Carla-Andria
CAMPELLO Androu
CASALONGA Laura
CASALTA Jean-Philippe
DI MEGLIO Dea
FERRANDI Lea
FILIPPI Pierre-François
GIOVANETTI Nicolas
LUCCIONI Joseph-Antoine
LUZI Lesia Maria
MARTELLI Romain
OTTAVIANI Marina
REGGETI Rachel
ROMANI Océane
SAYAG Stella
TARELLI Jean- Alain
TOMASI Marie
ZAGNOLI Pascal

Cummissioni Svilluppu ecunomicu, Trasporti è Affari Auropei

 

Sta cummissioni studiighja capu nanzu di a seduta publica è nant’à cunvucazioni di u so prisidenti, i cartulari chì sò in u so duminiu di cumpetenzi :  
  • L’industria, u cummerciu è l’artisgianatu
  • U turisimu
  • A pulitica di valurizazioni di l’internu
  • I trasporti
  • Telecummunicazioni è tecnulugii novi
  • Affari aurupei è internaziunali
 
Prisidenti : PERES Cyril
Vici Prisidenti : LUCIANI Leria Maria
Rappurtatori : BOURDIN-MURACCIOLE Pierre-Marie


Membres :  
ARRIO Lucia
BASTELICA Sacha
BRONZINI de CARAFFA Anna
CASABIANCA Adrien
CIUCCI-CANCELLIERI Maria Lesia
GIUDICELLI Lea
LANZALAVI-PATACCHINI Marie
LENZIANI Marie Armance
MAESTRALI Marie
NEGRONI François-Joseph
NICOLI Audrey
OCCHIOLINI Armand
PARDI Cyprien
PIANELLI-BALISONI Barbara
PINNA Carla
PRUNETTI Julien
VIGNAROLI Chjara

              


Prisintazioni | Cumpusizioni | Seduti | Cummissioni | Documenti regulamentarii | Actualités | Ritratti / Filmetti | Spaziu Stampa | Attualità di i cumissioni




Cullettività di Corsica
22, cours Grandval
BP 215
20187 Aiacciu cedex 1

Tel : 04 95 20 25 25
Fax : 04 95 51 64 60
Courriel : contact@isula.corsica